Stavební firma - odvlhčování staveb, geotechnika, statika, zateplování

U Bechyňské dráhy 790390 02 Tábor, tel./fax: 381 255 122, e-mail: aba.tabor@volny.cz


ABA STAKO s.r.o.
Úvod -> Statika -> Helifix, STATI-CAL -> Úvodní slovo

Co je to Stati-Cal

Stati-Cal systém
Jedinečný systém vyztužení a oprav Stati-Cal je srdcem pokročilých nápravných strategií. Zajišťuje rychlé, mnohostranné, cenově výhodné řešení při znovunastolování stavební integrity budov a staveb, kde se projevily statické poruchy zdiva a došlo ke ztrátě schopnosti přenášet potřebná zatížení. V kombinaci s dalšími kleštinami a kotvami nabízí široké možnosti při strukturálních opravách a stabilizaci.

Jak systém Stati-Cal pracuje
Tam, kde zdivo prasklo a selhalo v důsledku pohybů základové spáry (podloží), působením povětrnostních vlivů, nebo zvýšení zatížení, tam systém Stai-Cal umožňuje bezzátěžové horizontální vyztužení ložných spár, které zdivo posílí účinně v oblasti tahové únosnosti. Jiné kleštiny a kotvy zajišťují adekvátní příčné a vertikální ztužení, aby tak doplnily systém, který je možno aplikovat do všech typů zděných staveb a konstrukcí.

Bezzátěžové
Pro mnoho situací nabízí systém Stai-Cal konstrukčně pevnou alternativu, za výrazně nižší náklady a dalších tradičních opravných metod. V případě značných pohybů základů je celkové statické zajištění extrémně drahé a navíc by mohlo způsobit i další problémy. Dokonce i lokalizované uspořádání pilot může představovat riziko. Tedy, s použitím betonových mikropilot v rozích budovy, nebo ve vybraných místech, může být Stai-Cal systém použít k vytvoření vysokých nosníků ve zdivu, které tak čistě překlenou vzdálenost pilot a zatížení podloží a budovy jsou tak značně sníženy.

Správná "diagnóza" problému
V situacích, kde je zcela zřetelná přítomnost pohybů podloží, jako jsou pokles, sedání, vzedmutí nebo skluz či posun, by měla být vyhledána profesionální rada a pomoc. Kvalifikovaný stavební inženýr, který rozumí stavebním pohybům a zátěžím, Vám může zaručit správné řešení problému a navrhnout vhodnou strategii opravy s tím, že použití Stai-Cal systému Vám bude ušito přímo na míru.

 

Poptávka

Jméno: Město, PSČ: Ulice, číslo: Mobil: Telefon: E-mail: Text poptávky:
Novinky

Vytvoříme vám cenovou kalkulaci, posoudíme stav objektu.

Kontakt

ABA STAKO s.r.o., Kosova 2894, 390 02 Tábor, IČ: 26032929, DIČ: CZ26032929

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies