Stavební firma - odvlhčování staveb, geotechnika, statika, zateplování

U Bechyňské dráhy 790390 02 Tábor, tel./fax: 381 255 122, e-mail: aba.tabor@volny.cz


ABA STAKO s.r.o.
Úvod -> Statika -> Sanace betonu -> Carbosystémy

Carbosystémy

 

Zesilování konstrukcí pomocí uhlíkových systémů

V posledních letech významně vzrostlo používání externě lepené výztuže z uhlíkových materiálů na dodatečné zesilování betonových konstrukcí. Technologie uhlíkových materiálů vytváří řešení, jak posílit podlahy, stěny, nosníky, sloupy a jiné stavební prvky, které jsou narušené chátráním, dodatečným zatížením nebo nadbytečným průhybem. Potřeba navýšení kapacity zatížení může vzniknout z důvodů poničení stavebních prvků, konstrukcí nebo v důsledku projektovaných chyb, změn v navrhovaných předpisech či v důsledku změny použití.

StadoCarbo CFRP uhlíkovo-vláknité lamely jsou jednosměrná uhlíková vlákna laminována s minimálním obsahem vláken 68%.
Lamely jsou vyrobeny z pečlivě seřazených uhlíkových vláken, obalených v Bisphenolu A, který je na bázi za tepla tuhnoucí vinyl esterové pryskyřice. Toto složení poskytuje skvělou životnost a odolnost proti nepřízni počasí a proti korozi. Jsou dodávány v pásech s odlepovací vrstvou na obou stranách, jejímž odstraněním, je povrch lamel vhodný pro spojení s podkladem a to bez jakéhokoli dalšího čištění nebo ošetření.
Vysoce účinné uhlíkovo-vláknité CFRP lamely byly speciálně navrženy pro aplikace spolu s velmi kvalitním epoxidovým lepidlem StadoCarbo Resin ke konstrukčnímu posílení staveb.

Uhlíkovo-vláknité StadoCarbo Laminované lamely jsou jednosměrné profily, vyráběné speciálním výrobním procesem, kdy jednosměrné suché uhlíkové vlákno je vytvarováno pro každou jednotlivou lamelu, což zajišťuje přesný objem uhlíkového vlákna. Výběr typu vlákna a jeho rozměrů je různé pro každou zakázku a závisí na požadovaných vlastnostech. Lamela je vyráběna z epoxidové pryskyřice dle speciální normy. Použitím této speciální technologie je kontrolována pórovací vrstvy, po jejímž odstranění, je povrch lamel vhodný pro spojení s podkladem a to bez jakéhokoli dalšího čištění nebo ošetření. Na rozdíl od CFRP lamel, mohou být laminované lamely vyrobeny tak, aby se přizpůsobily zakřivenému podkladu nebo jiným profilům.

StadoCarbo Wrapping (tkanina) je aramidový, uhlíkový nebo skleněný pás. Používají se k vyztužení složitých prvků vystavených extrémnímu zatížení. Tkaniny nabízejí řešení problémů s vyztužením složitých tvarů, protože mohou být aplikovány kolem daného prvku. Projektanti nyní mohou používat více kruhových, zakřivených a složitých detailů, u kterých by bylo vyztužení jinými technologiemi složité. Tkaniny jsou vhodné pro použití napři. na sloupech, trámech, obloucích, tunelech atd.
Tkaniny jsou vhodné pro použití na všech druzích podkladu, např. betonu, oceli, litině, kovanému železu, dřevě a zdivu, jako výztuha proti následujícímu druhu zatížení: smykové zatížení, ohybové zatížení, deflexivní zatížení, únavové namáhání, dynamické zatížení, podpěrné zatížení, působení větru, seismické zatížení.
StadoCarbo Wrapping spolu se StadoCarbo Primerem a lepidlem StadoWrapping Resin speciální pryskyřici vytváří vnější výztužný systém.

StadoCarbo Bar (uhlíkové tyče) v průměrech 6, 8, 10 mm vytváří spolu s kvalitním epoxidovým lepidlem StadoCarbo Resin výztužný systém, který se aplikuje do předem připravené drážky.

Výhodou systému z uhlíkových materiálů je výrazně nižší hmotnost, jednoduchá aplikace, minimální aplikační tloušťka, vysoká pevnost v poměru k váze, bez koroze, skvělá dlouhodobě ověřená životnost a minimální údržba, jednoduchá aplikace.

Poptávka

Jméno: Město, PSČ: Ulice, číslo: Mobil: Telefon: E-mail: Text poptávky:
Novinky

Vytvoříme vám cenovou kalkulaci, posoudíme stav objektu.

Kontakt

ABA STAKO s.r.o., Kosova 2894, 390 02 Tábor, IČ: 26032929, DIČ: CZ26032929

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies